Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Podsumowanie 2021 roku w Grupie AF

Zmiana struktury firmowej, aktualizacja oferty usług, kolejne zrealizowane projekty i szeroko pojęte działania na rzecz szerzenia dostępności i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Tak pokrótce możemy podsumować rok 2021 w Grupie AF. Rok dobry, w którym działo się naprawdę sporo, więc warto przypomnieć najważniejsze dla nas wydarzenia z okresu ostatnich 12 miesięcy. Zapraszamy do lektury!

NOWA STRUKTURA ORGANIZACYJNA

W miejsce dotychczasowego zarządu, prezes Adrian Furman powołał do życia Radę Liderów – organ, którego rolą jest doradztwo oraz wsparcie procesów decyzyjnych, organizacyjnych i komunikacyjnych między poszczególnymi działami. Skład Rady Liderów będzie zmienny.

ZREALIZOWANE CELE I WZROST SPRZEDAŻY

Nasze biznesowe i mierzalne efektywnością cele wyznaczone na miniony rok w ogromnej większości zostały osiągnięte. Automatycznie przełożyło się to również na wzrost wartości sprzedaży naszych usług o 6% w stosunku do roku 2020. Nie straciliśmy także żadnego ważnego klienta, za to sukcesywnie pozyskiwaliśmy kolejnych, tworząc nowe produkty, zawsze elastycznie dopasowane do bieżących realiów rynkowych.

WDROŻENIE I ROZWIJANIE PLATFORM DO NAUKI JĘZYKÓW

Na zlecenie Katedry Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego stworzyliśmy nowoczesną platformę e-learningową do nauki języka węgierskiego. Bezpłatnie mogą z niej skorzystać wszyscy chcący zacząć naukę od podstaw. Całe przedsięwzięcie było współfinansowane przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Kolejnym projektem Grupy AF w obszarze tworzenia platform e-learningowych jest platforma do nauczania języka hindi przy współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wsparciu Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Projekt oficjalnie rozpoczął się podpisaniem umowy w dniu 3 grudnia 2021 r. i nosi nazwę “Hindi Dla Ciebie.

BADANIE NA TEMAT SYTUACJI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI NA OTWARTYM RYNKU PRACY

Wspólnie z Fundacją Biznes Bez Barier przygotowaliśmy ankietę skierowaną do pracodawców i rekruterów, która diagnozuje problematykę otwartego rynku pracy osób z niepełnosprawnościami. Badanie zostało przeprowadzone w okresie od 5 kwietnia do 16 lipca 2021 r. i wzięło w nim udział 55 firm z całej Polski. Warto dodać, że uzyskane wyniki zostały wykorzystane w publikacjach prasowych w takich tytułach jak np. Puls Biznesu i Rzeczpospolita.

EKWIWALENT REKLAMOWY – RAPORT SPECJALISTYCZNEJ ANALIZY MEDIALNEJ

712 226 zł – to szacunkowa wartość ekwiwalentu reklamowego obecności marki osobistej Adriana Furmana w mediach tradycyjnych (prasa, radio, tv, www). Na zlecenie Grupy AF badanie przeprowadziła poznańska firma PRESS SERVICE sp. z o.o., specjalizująca się w monitoringu mediów. Analizie poddano materiał pochodzący z monitoringu ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln polskojęzycznych portali internetowych, najważniejszych mediów społecznościowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. Więcej informacji tutaj.

NAJWAŻNIEJSZE PUBLIKACJE PRASOWE

W minionym roku nasz prezes oraz reszta zespołu mieli sporo okazji, aby publicznie zabierać głos na różne tematy, choć naturalnie były one najczęściej związane z misją naszej firmy – promowaniem dostępności oraz pracowników z niepełnosprawnościami jako specjalistów, których warto zatrudniać i to nie tylko z powodu korzyści finansowych. Załączamy linki do najważniejszych publikacji i zachęcamy do lektury!

Rekrutacje IT – jak wyglądają od środka?

Zobacz, jak Brand24 pomaga wzmacniać pozycję osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Odmierzam swoje marzenia potęgą rozumu, a nie siłą mięśni

Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy: aktualna sytuacja, aktywizacja i bariery

#KiszlukRozmawia 54 – Adrian Furman

KONFERENCJE, SPOTKANIA, WEBINARY

Adrian Furman (podobnie jak w latach poprzednich) w 2021 roku również był chętnie zapraszany jako ekspert i panelista na różnego rodzaju wydarzenia biznesowe, konferencje i webinary on-line. Lista najważniejszych eventów z udziałem naszego prezesa:

Jak osoby niepełnosprawne uczestniczą w różnych dziedzinach życia. Debata Radia Łódź

II Edycja Forum G2

LocalTrends – Europejskie Forum Samorządowe

Konferencja “(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” oraz V Zjazd Pełnomocników Uczelni Wyższych ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że Adrian Furman miał też przyjemność, po raz pierwszy, zostać jednym z członków kapituły 11. edycji 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Rok zakończył się bardzo owocnie i w grudniu Gubernator stanu Kentucky w USA Andy Beshear odznaczył Adriana Furmana specjalnym wyróżnieniem Kentucky Colonel. W ten sposób wyraził swoje uznanie za wkład, jaki prezes Grupy AF wnosi w rozwój biznesu na rynku amerykańskim oraz starania, jakie czyni na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Kentucky Colonel to najwyższy tytuł honorowy nadawany przez Wspólnotę Kentucky (Kentucky Commonwealth) i jeden z wielu tytułów honorowych nadawanych przez gubernatorów poszczególnych stanów USA za szczególne osiągnięcia, wkład w rozwój społeczeństwa i zasługujące na uznanie działania na jego rzecz. W prominentnym gronie laureatów dotychczas znaleźli się m.in.: Jan Paweł II, Ronald Reagan, Księżniczka Anna Windsor, Winston Churchill, Walt Disney, Elvis Presley, Bob Dylan.

Cała Grupa AF doczekała się również ciekawego wyróżnienia od zespołu Brand24, który z okazji 10-lecia istnienia firmy postanowił zasadzić drzewo w imieniu każdego klienta, korzystającego z ich narzędzia. Tym samym doczekaliśmy się własnego drzewka w amazońskiej dżungli 🙂

PLANY NA NAJBLIŻSZY ROK

Cały czas stawiamy na rozwój, co oznacza, że nieustannie będziemy poszerzać naszą ofertę usług, dostosowując ją do wymagań rynku i przede wszystkim – potrzeb klientów. Na pewno zamierzamy również kontynuować dotychczasowe plany i założenia, skupiając się głównie na prężnych działaniach w zakresie dostępności i rekrutacji pracowników z niepełnosprawnością – zarówno dla klientów zewnętrznych, jak i na wewnątrzfirmowe potrzeby. Planujemy również w tym roku odświeżenie naszej strony internetowej, a już teraz pracujemy powoli nad nową strategią komunikacyjną i rozbudową naszych kanałów w mediach społecznościowych. O wszystkich istotnych wydarzeniach w naszej spółce na pewno będziemy informować Was na bieżąco, ale jedno jest pewne – najważniejsza misja Grupy AF wciąż się nie zmienia i pozostaje nią kreowanie świata bardziej przyjaznego i otwartego dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót