Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Adrian Furman na XI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Wyspy dostępności pośród oceanu niedostępności – o tym, z jakimi trudnościami na co dzień muszą sobie radzić osoby z niepełnosprawnością, dyskutowano podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród wielu zaproszonych gości był Adrian Furman, prezes i założyciel marki Grupa AF, który wziął udział w debacie „Dostępność Plus”. Pod tą nazwą kryje się program Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, który – przy nakładzie unijnych środków – ma sprawić, że wszyscy obywatele, bez względu na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność, będą na równi korzystać z usług czy budynków instytucji publicznych.

Program Dostępność Plus ma też wspierać przedsiębiorców, którzy chcą m.in. opracować i wprowadzić na rynek uniwersalne, innowacyjne produkty. Już teraz konkurencja jest duża, jednak przedsiębiorcy z niepełnosprawnością – mimo licznych przeszkód – śmiało biorą w niej udział. Adrian Furman przekonywał, że będąc na wózku i chcąc odnieść sukces w biznesie, zaczął od zmiany myślenia. Dostosowałem się do środowiska, a nie środowisko do mnie – powiedział.

Uczestnicy spotkania rozmawiali też m.in. o dostępie do nowych technologii, który z założenia powinien być równomierny dla każdego z zainteresowanych podmiotów. Prelegenci zgodzili się ze stwierdzeniem Adriana Furmana, że biznes nie powinien bać się łączenia słów niepełnosprawność i komercjalizacja, a rynek musi tworzyć wspólną przestrzeń, otwartą dla wszystkich.

Europejski Kongres Gospodarczy uznawany jest za jedną z największych imprez biznesowych w Europie Centralnej. Jego XI edycja odbyła się w dniach 13-15 maja w Katowicach. Wzięło w niej udział ponad 12 tys. uczestników i około tysiąca prelegentów.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót