Kobieta w czerwonych okularach i białej koszuli siedzi na sile kwiatowej owiany. Obok jej ręki leży brązowy kapelusz.

Wywiad z Magdaleną Kulus, nową Copywriterką

Do naszego zespołu dołączyła niedawno wyjątkowa osoba. Magdalena Kulus, bo o niej mowa, to kobieta wielu talentów. Jest pisarką, copywriterką, korektorką oraz autorką pięciu książek. Mówiąc ściślej – świetną specjalistką z wieloletnim doświadczeniem. Udało jej się osiągnąć ogromny sukces, którego kulisy zdradziła nam w rozmowie.

Witaj na pokładzie! Jakie objęłaś stanowisko i czym się będziesz zajmować?

Jestem copywriterem, zajmuję się słowem pisanym i szeroko pojętymi działaniami kreatywnymi. Z zawodu jestem korektorem, mogę więc też coś poprawić.

Opowiesz nam trochę o swoich dotychczasowych doświadczeniach zawodowych?

Zaczynałam jako moderator w Onecie, potem rozpoczęłam przygodę z copywritingiem, ale dorywczo, bo przez 12 lat pracowałam w Urzędzie Miasta. Zajmowałam się promocją Tychów. W międzyczasie zostałam korektorem – w tym zawodzie nadal się uczę. Poprawiałam m.in. napisy do filmów. Poza tym mam swoją firmę, realizuję zlecenia w zakresie korekty i copywritingu, daję korepetycje z języka polskiego. Jestem też autorką pięciu książek. Jedna z nich, “Cykor”, została wydana na rynku słowackim i łotewskim.

Jaki jest najciekawszy projekt, który tworzyłaś?

Najciekawszymi projektami są dla mnie moje własne książki. Na podstawie “Tyszaków” powstało na przykład słuchowisko.
“Cykor” natomiast jest bardzo popularny na Słowacji. Miałam tam “press day”, czyli spotkania z mediami, a nawet występowałam w telewizji śniadaniowej.

Bardzo ciekawe! Powiesz coś więcej na ten temat?

Tam jest taka sieć księgarń, jak u nas Empik. I ktoś z tej sieci pokochał “Cykora” – miał więc wystawki, reklamy i fenomenalną sprzedaż. Zaproszono mnie do Bratysławy i pół dnia rozmawiałam z dziennikarzami z różnych mediów.

Gratuluję! Zdradzisz nam jakie masz zainteresowania?

Lubię czytać – zwłaszcza biografie i babskie czytadła. Kocham Pilcha i Poświatowską. Jestem też włóczykijem i od niedawna mam kanał podróżniczy z moim narzeczonym “Miśki w podróży“. Jesteśmy fanami kamperowania, rzek i odludzi. Poza tym każdego roku jestem na koncercie Andrzeja Piasecznego. Jako meloman śledzę też poczynania muzyków grających Chopina – wśród moich ulubieńców jest Martin Garcia Garcia i Georgijs Osokins.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót