Kobieta w marynarce i okularach.

Wywiad z Katarzyną Bartosiewicz, Specjalistką ds. dostępności

Katarzyna Bartosiewicz, mimo że dość niedawno dołączyła do naszego zespołu, jest jego cennym nabytkiem. To świetna specjalistka w swojej dziedzinie oraz pracuje przy czymś, co jest bliskie jej sercu. Postanowiliśmy zadać jej kilka pytań i dać Wam szansę, by lepiej ją poznać.


Jakie objęłaś stanowisko i czym się zajmujesz?

W naszej firmie jestem specjalistą ds. dostępności. Pracuję tu stosunkowo niedługo, bo dopiero 4 miesiące. Przez ten czas przeprowadzałam szkolenia, a teraz prowadzę nasz autorski projekt abonamentu dostępności.

Opowiesz nam trochę o swoich dotychczasowych doświadczeniach zawodowych?

Poprzednio, w ramach mojej pracy w fundacji pracowałam przy projekcie, który oferował kompleksową opiekę osobami z niepełnosprawnościami. Byłam również koordynatorką tego projektu, a teraz informuję o tym, jakie prawa i obowiązki ma podmiot publiczny, ale też osoba ze szczególnymi potrzebami.

Jak wygląda Twój typowy dzień pracy?

Dzień pracy zaczynam najczęściej około godziny dziewiątej, od przywitania się ze wszystkimi pracownikami, czasami poinformowania ich o mojej nieobecności. W zależności od tego, co mam akurat do zrobienia, najczęściej przygotowuję się do szkolenia, kontaktuję z potencjalnymi klientami w sprawie abonamentu lub przeprowadzam z nimi spotkania.

Pracujesz aktualnie nad jakimiś ciekawymi projektami?

Aktualnie pracuję nad projektem abonamentu dostępności. Jest to zestaw usług, które oferujemy podmiotom publicznym w ramach projektu Dostępność Plus, który koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Bardzo ciekawy pomysł! Czy w takim razie zdradzisz nam jeszcze, co jest najtrudniejsze w Twoim zawodzie?

Dla mnie, jako osoby ze szczególnymi potrzebami, najtrudniejsze jest przekonanie klientów o tym, jak ważna jest ta dostępność, jak wiele osób z niej korzysta oraz jak wiele osób nie może tego zrobić. Jeśli natomiast chodzi o szkolenia, najtrudniejsze są dla mnie te online, głównie z powodów technicznych, ze względu na moją niepełnosprawność. Lubię również kontakt z ludźmi, więc w warsztatach online brakuje mi interakcji z uczestnikami.

Opowiesz nam więcej o swoich zainteresowaniach?

Nie mam czegoś, co mnie pochłania bez reszty, myślę, że lubię to, co wszyscy: czytać, słuchać i oglądać.

Dziękuję Ci bardzo za rozmowę oraz życzę dalszych sukcesów w obszarze dostępności.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót