Wywiad z Agnieszką Wilanowską, Specjalistką ds. dostępności i komunikacji marketingowej
Agnieszka jest naszą specjalistką od wszystkiego. Zajmuje się dostępnością, mediami społecznościowymi oraz kontaktem z klientem. Wraz z zespołem ekspertów dba o to, by szpitale i placówki podstawowej opieki zdrowotnej były zaopatrywane w Pudełko Dostępności. Mimo jej napiętego grafiku zgodziła się odpowiedzieć nam na kilka pytań.
Jak długo u nas pracujesz i czym się zajmujesz?
W firmie pracuję już od ośmiu lat. Moja ścieżka była dość ciekawa, swoją pracę rozpoczęłam na stanowisku Asystenta internetowego, później pracowałam jako Doradca Klienta i obsługiwałam procesy sprzedażowe. Dziś zajmuję się mediami społecznościowymi oraz szeroko pojętą dostępnością. W powyższych obszarach wspieram również Fundację Biznes Bez Barier.
Jak myślisz, co jest najtrudniejsze w Twojej pracy?
W obszarze social mediów jest to gotowość dostosowania się do zmian czy potrzeba szybkiego działania. Jeśli chodzi o dziedzinę, jaką jest dostępność – tutaj najtrudniej jest zrodzić społeczną świadomość potrzeby dostępności. Uświadomienie tego, że to nie fanaberia, tylko obszar koniecznie potrzebny, wręcz podstawowy, fundamentalny, który dotyka lub dotknie w przyszłości każdego z nas.
Opowiedz nam o najciekawszych projektach, nad którymi pracowałaś lub pracujesz.
Każdy z projektów jest tak naprawdę wyjątkowy. Zaczynając działania, czuję ekscytację, widząc końcowy efekt – radość i satysfakcję. Tak było przy koordynowaniu tworzenia stron internetowych, CRM i tak jest dzisiaj, patrząc, jak zmieniają się przestrzenie w szpitalach i obiektach podstawowej opieki zdrowotnej. Przez codzienne wchodzenie w interakcje z ludźmi dzięki mediom społecznościowym, przekazując przydatną wiedzę i oferując narzędzia do wdrażania dobrych zmian, czuję, że robię potrzebą pracę. Tak w gwoli podsumowania, takim projektem, który budzi zadowolenie i dumę, jest zdecydowanie Pudełko Dostępności. To projekt angażujący wiele osób, wielu specjalistów, wiele pracy, ale dający ogrom satysfakcji.
Jak wygląda Twój typowy dzień pracy?
Mój codzienny dzień pracy nigdy nie jest typowy. Jednego dnia działam w mediach społecznościowych, innego pracuję nad procesami związanymi z dostępnością. Jest intensywnie, ale i tak uwielbiam moją pracę.
Jakie cechy powinna mieć osoba starająca się o Twój zawód?
Powinna być otwarta na ludzi, na zmiany, nowe rozwiązania, systematyczna czy zorganizowana. Pracuję w systemie zdalnym, więc samokontrola i umiejętność motywowania się jest też bardzo cenna.
Dziękuję Ci bardzo za rozmowę i życzę dalszych sukcesów w zakresie dostępności.