Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Rozmowa Migam o dostępności z Adrianem Furmanem

Prezes naszej firmy, a jednocześnie fundator Fundacji Biznes Bez Barier, Adrian Furman, był gościem Pawła Potakowskiego podczas webinaru nt. dostępności zorganizowanym przez Migam.

Adrian Furman w swoim wystąpieniu zaznaczał, że wdrażanie dostępności nie może odbywać się bez udziału osób z niepełnosprawnościami i powinny być one obecne w towarzyszących jej akcjach. Projekt dostępności bez osób z niepełnosprawnościami nie ma sensu. Angażowanie beneficjentów jest kluczowe – stwierdził.

Temat dostępności znajduje się na liście naszych najwyższych priorytetów, dlatego, wspólnie z naszym partnerem, Fundacją Biznes Bez Barier, prowadzimy szereg działań dostępnościowych, np. aplikujemy o granty dla podmiotów publicznych w ramach programu Dostępność Plus, przeprowadzamy audyty, prowadzimy szkolenia, uczestniczymy w dyskusjach, reprezentujemy osoby z niepełnosprawnościami, działając w rządowej Radzie Dostępności.

Przypomnijmy też, że niedawno Fundacja została wpisana na ministerialną listę podmiotów dokonujących certyfikacji dostępności. Ich szczegółowy zakres działania definiuje rozdział 3. ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Podczas webinaru Adrian Furman podzielił się również tym, że obecnie Fundacja ubiega się o status instytucji lobbingowej. Robimy to po to, abyśmy mogli w pełni oficjalnie zabiegać o zmiany prawa na takie, które byłoby korzystne dla osób z niepełnosprawnościami – zapowiedział.

Nasz prezes zaapelował też do samych osób z niepełnosprawnościami, aby samodzielnie i aktywnie nauczyły się zabiegać o swoje prawa: To my sami musimy twardo egzekwować swoje interesy. Mówię o tym otwarcie, że nie ma się co bać konfrontacji z systemem, który często działa w sposób krzywdzący. Nie upomnisz się – stracisz coś co Ci się należy – zasygnalizował.

Rozmowa zawierała wiele innych ciekawych wątków. Całość, tłumaczona na język migowy w dwóch wersjach, polskiej i ukraińskiej, dostępna jest na kanale Migam. Zapraszamy!

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót