Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Prezes Grupy AF został Ambasadorem Programu Dostępność Plus

Wyróżnienie, decyzją ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, przyznano podczas II posiedzenia Rady Dostępności. Spotkanie służyło m.in. dyskusji o postępach w realizacji rządowego programu, dzięki któremu wszyscy obywatele – bez względu na wiek, stan zdrowia czy stopień niepełnosprawności – bez żadnych barier i przeszkód będą mogli korzystać z usług czy budynków instytucji publicznych.

Rada Dostępności skupia przedstawicieli różnych organizacji zajmujących się tematem niepełnosprawności. Wśród nich są instytucje rządowe, przedstawiciele świata nauki i biznesu oraz eksperci w dziedzinie szeroko rozumianej dostępności publicznej. Do tego grona należy – jako jedyna – Grupa AF, której właścicielem jest osoba z niepełnosprawnością.

Nominacje przekazała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, która przekonywała, że doświadczenie nowego Ambasadora Programu Dostępność Plus w przełamywaniu barier pomoże Radzie w trafnej diagnozie problemów osób z niepełnosprawnością.

Traktuję to jako społeczne zobowiązanie do jeszcze bardziej efektywnej pracy Rady Dostępności, wierząc, że rządowy program przyniesie oczekiwane rezultaty – powiedział prezes Grupy AF. Parafrazując słowa prezydenta Kennedy’ego o lądowaniu człowieka na Księżycu, stwierdził, że motywuje go nie to, co łatwe, tylko to, co trudne. Dodał też, że konieczne jest przeniesienie dobrych praktyk wypracowanych przez Americans with Disabilities Act (ADA tj. amerykańska ustawa, która zabrania dyskryminacji osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach życia publicznego).

Rada Dostępności szuka najlepszych rozwiązań dla poprawy dostępności różnych miejsc w przestrzeni publicznej. Rekomenduje stosowne zmiany w przepisach, dotyczące praw osób z niepełnosprawnością oraz przygotowuje system certyfikacji i akredytacji podmiotów działających na rzecz dostępności.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót