Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


O Fundacji „Biznes Bez Barier” na KONGRESIE 60 MILIONÓW w Berlinie

“Digital Future – cyfrowa przyszłość w życiu i w biznesie” to temat przewodni jednego ze spotkań dyskusyjnych; wydarzenia, które łączy polskie środowiska biznesowe w kraju i za granicą. Uczestnicy panelu rozmawiali m.in. o międzynarodowych transferach nowoczesnych technologii i wpływie cyfryzacji na rozwój usług różnych branż.

W dyskusji udział wziął także prezes Grupy AF Adrian Furman, który zapowiedział powstanie Fundacji „Biznes Bez Barier”. Jej celem, oprócz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, będzie też usuwanie barier cyfrowych oraz architektonicznych.

Kongres, nazywany globalnym zjazdem Polonii, to przede wszystkim platforma budowania biznesowych relacji. Celem każdej debaty jest znalezienie wspólnych płaszczyzn, w których warto się rozwijać. Jak powiedział prezes Furman, udział w tym wydarzeniu to dla niego szansa wymiany doświadczeń z innymi krajami, takimi jak Niemcy czy Stany Zjednoczone, przy wdrożeniach „Accessibility”. – Chcę, żeby Fundacja była Think Tankiem w zakresie zasad dostępności, prezentowanych drogą elektroniczną dla osób niepełnosprawnych, zgodnie z unijnymi dyrektywami. Będę poszukiwać dobrych praktyk, dbając tym samym o jakość działań Fundacji „Biznes Bez Barier” – powiedział. Dodał, że na podstawie unijnego prawa będzie ona przeprowadzać audyty w celu sprawdzenia, czy strony internetowe i aplikacje mobilne podmiotów publicznych spełniają jego wymogi.

Na świecie obowiązują obecnie dwa główne zbiory „Accessibility”. W USA to zestaw “Section 508” oraz powszechnie stosowany w Europie „Web Content Accessibility Guidelines” (WCAG 2.0).

Czwarta edycja Kongresu 60 milionów odbędzie się w Buffalo w dniach 19-21 lipca.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót