Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Grupa AF mecenasem mobilnej wystawy „Polska – Ojczyzna Tolerancji”

„Polska – Ojczyzna Tolerancji” to tytuł wystawy promującej tolerancyjne i otwarte społeczeństwo. Ten edukacyjny projekt ma przypomnieć szerokiej publiczności o etnicznej różnorodności Polski, zarówno w przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości. Grupa AF została partnerem tego przedsięwzięcia.

Jak mówią organizatorzy, liczne badania wskazują, że historyczna wiedza Polaków o wielonarodowym charakterze społeczeństwa jest bardzo niska, a zdeformowany obraz imigrantów, funkcjonujący w masowej świadomości, negatywnie wpływa na rozwój kraju wolnego od uprzedzeń czy braku tolerancji.

Naszym celem nie jest promocja jakiejkolwiek polityki migracyjnej. Decyzje polityczne zostawiamy politykom. My chcemy skupić się na promocji harmonijnego współżycia osób o różnym podłożu etnicznym, kulturowym czy religijnym, promocji wzajemnego zrozumienia i szacunku do tego, co od nas jest różne. W różnorodności widzimy wartość – mówi Jakub Forkiewicz, jeden z pomysłodawców i kuratorów.

Prezes Grupy AF przekonuje, że wystawa to odpowiedź na problemy zmieniającego się społeczeństwa. – Musimy wzajemnie uczyć się wrażliwości, wrażliwości na potrzeby wszystkich grup społecznych – podkreśla Adrian Furman.

 

Projekt „Polska Ojczyzna Tolerancji” jest inicjatywą niezależną i apolityczną, przygotowaną przez Global Shapers Community, (powołane do życia przez World Economic Forum), będącego siecią miejskich hubów z całego świata – w tym także w Warszawie.

Część merytoryczną prezentacji przygotowali pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z ekspertami z zakresu ekspozycji i historii z Muzeum Polin. Producentem wystawy jest Anna Maria Rożek.

Otwarcie wystawy odbyło się dzisiaj (11.09.2019 r.) w Hallu Głównym Sejmu RP. Po wernisażu, z udziałem organizatorów, partnerów i zaproszonych gości, odbyła się debata o roli administracji rządowej i samorządowej we wsparciu procesów integracyjnych.
Wystawę „Polska – Ojczyzna Tolerancji” można oglądać do najbliższego piątku. Później odwiedzi największe miasta Polski.

Media o wystawie:

ThefirstNews

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót