Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Grupa AF na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

3 dni debat, ponad 8 tys. uczestników, w tym goście nie tylko z Unii Europejskiej, oraz 100 sesji panelowych prowadzonych przez ekspertów w 12 ścieżkach tematycznych. Tak w dużym skrócie wyglądał 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Impreza z udziałem Grupy AF odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Kwestie prawne, w tym prawa pracownicze, finansowanie działalności, rozwój, marketing, zmiany na polskim rynku finansowym i biznesowym w świetle globalnych trendów po właściwe zarządzanie czasem wolnym – to główne zagadnienia poruszane podczas rozmów.

Dużą uwagę poświęcono tematom związanym z transformacją przedsiębiorstw, którą wymusza rynek, dlatego Grupa AF została Partnerem Biznesowym sesji „Transformacja przedsiębiorstwa. Jak rozpocząć cyfrową i technologiczną rewolucję?”. Jedno z zagadnień, w którym w roli eksperta wystąpił prezes Grupy AF, dotyczyło różnych obszarów działalności biznesowej w tym właśnie zakresie.

– Te przemiany nie będą mieć miejsca, jeśli przedsiębiorstwo nie odszuka własnej ścieżki innowacyjności, na której może oprzeć strategię swojego rozwoju. Tu nie chodzi tylko o wbicie się w trend na innowacyjność. Trzeba pamiętać o balansie między wprowadzaniem nowych technologii a realnymi potrzebami – powiedział Adrian Furman. – W Stanach Zjednoczonych jest inna definicja innowacyjności niż w Europie. Produkt można nazwać innowacyjnym dopiero wtedy, kiedy sprzeda się na rynku, sama nazwa nic nie wnosi – dodał.

Wśród zaproszonych gości byli też m.in.: dr inż. Jarosław Bułka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej, Maciej Kaszyca, Executive Director AKE Robotics, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej, Wiceprezes Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego oraz Tomasz Zdzikot, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Moderatorem sesji był dr inż. Karol Jędrasiak, Zastępca Dyrektora Centrum Transferu Technologii, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Prezes Grupy AF wziął także udział w sesji HR „Jak wykorzystać potencjał osób o ograniczonej aktywności zawodowej”. Wyraził w niej przekonanie, że przyszłością rynku jest z pewnością praca w trybie home&office, jednak nie istnieją jeszcze technologie umożliwiające skalowanie zatrudnienia liczonego w tysiącach osób.

Nowych partnerów biznesowych można było poznać podczas rozmów B2B, odbywających się na Targach Biznes Expo, które są nieodłączną częścią Kongresu. Międzynarodowy wymiar wydarzenia podkreśliło podpisanie dwóch porozumień o współpracy białorusko-ukraińskiej.

Przypomnijmy, organizatorem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich przedsiębiorstw jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót