Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Dyskusja o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości młodych przywódców Polonii z udziałem Grupy AF

To temat przewodni dziesiątej już edycji konferencji Quo Vadis Conference Canada (w skrócie Quo Vadis), która w weekend odbyła się w Toronto. W trzydniowym spotkaniu biznesowym uczestniczyło ponad stu delegatów polskiego pochodzenia etnicznego z całego świata. Wśród zaproszonych gości z całego świata był prezes Grupy AF Adrian Furman.

Cykl konferencji skierowany jest głównie do młodych liderów i profesjonalistów w wieku od 18 do 40 lat, a ich główne cele to promocja i aktywizacja Polonii, przypominanie o polskiej tożsamości i kulturze, rozwijanie nowych lokalnych i międzynarodowych projektów oraz przekazywanie wiedzy następnemu pokoleniu przez obecnych polskich liderów.

Jak przekonują organizatorzy, coroczna impreza jednoczy ambitną, młodą Polonię wokół trzech podstawowych wartości: dziedzictwa, przywództwa i jedności.

Prezes Grupy AF wziął udział w panelu dotyczącym znaczenia i roli porażki w biznesie. Wśród zaproszonych gości był także Piotr Pikul (Partner, McKinsey & Company, Canada) i Dr. Lisa Wisniewski (Assistant Professor of Sociology, Goodwin College, United States). Dyskusję moderowała Joanna Maks (Senior Purchasing Specialist at the Legislative Assembly of Ontario).

Najważniejsze pytanie, jakie padło podczas rozmowy, dotyczyło znaczenia porażki w realizacji własnych celów i tego, czy jest ona naturalną częścią sukcesu. Adrian Furman odpowiedział, że brak powodzenia oznacza brak walki, ale konieczne jest znalezienie na to sposobu. – W moim przypadku kluczem do sukcesu jest nieszablonowe myślenie i dzielenie się odpowiedzialnością i potencjalnym zyskiem z najlepszymi pracownikami. Dosłownie dałem im moje udziały – powiedział. Dodał też, że pracownicy są jego partnerami, a teraz dzięki temu firma poczyniła duże postępy.

Podczas konferencji odbyły się także rozmowy o znaczeniu młodej Polonii w XXI w. oraz roli kobiet w polonijnym przywództwie.

Obecnie konferencje Quo Vadis odbywają się corocznie w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Konferencja Quo Vadis jest dofinansowana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

Obejrzy reportaż o Quo Vadis przygotowany przez Anna BARYCKA & Natalia KUSENDOVA (2013)

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót