Badanie dostępności w placówkach handlowych – raport Fundacji Biznes Bez Barier

Fundacja Biznes Bez Barier (nasz partner merytoryczny) właśnie opublikowała wyniki badania ankietowego nt. trudności, jakich osoby z niepełnosprawnością mogą doświadczać podczas robienia zakupów.

W wyniku analizy ankiet, dostarczonych przez 156 respondentów wiemy, że najczęściej napotykanymi problemami są te w dostępie do produktów oraz czytników cen, a także brak odpowiednich rozwiązań dotyczących przymierzania odzieży i obuwia. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest zespół wszystkich zidentyfikowanych barier, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnością.

Pełny raport z badania jest bogatym źródłem informacji odnośnie obszarów, jakie należy wziąć pod uwagę, chcąc wdrażać rozwiązania dostępnościowe. Życzylibyśmy sobie i wszystkim osobom z niepełnosprawnością, aby ta wiedza dała impuls do rozpoczęcia dyskusji i wprowadzania konkretnych działań w celu podniesienia poziomu dostępności obiektów handlowych, z których powszechnie korzystamy. Zachęcamy do lektury!

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót