Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Sport jako forma aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami

To główne hasło i temat przewodni szóstej edycji konferencji „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację Łódź Akademicka.

Uczestnicy konferencji rozmawiali głównie o roli sportu w procesie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Ich zdaniem jest on istotny nie tylko w tym zakresie, ale też w życiu społeczno-kulturowym, ponieważ daje on przynależność grupową, która definiuje każdego z nas. Przekonywali też, że czasem sport staje się nowym pomysłem na życie oraz na aktywność zawodową, stwarzając tym samym nowe możliwości.

Wykład inaugurujący konferencję „Niemożliwe nie istnieje” wygłosił Przemysław Świercz, Kapitan Reprezentacji Polski w Amp Futbolu (rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej).

Grupa AF była partnerem biznesowym tego wydarzenia. Prezes Adrian wziął udział w dyskusji nt. społecznej odpowiedzialności biznesu w procesie aktywizacji zawodowej. Przekonywał, że coraz więcej przedsiębiorców realizuje strategię komunikacji marki w oparciu o tego typu działania CSR, ale niestety bardzo często jest to PR-owy zabieg, służący tylko i wyłącznie poprawie wizerunku firmy. – Tu w grę nie może wchodzić tylko dbałość o wizerunek, ale przede wszystkim promocja otwartego rynku pracy dla wszystkich, bez względu na stan zdrowia – powiedział. Dodał też, że w procesie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami orzeczenie nie może być nadrzędne względem umiejętności i doświadczenia zawodowego.

W konferencji udział wzięło ponad 250 gości oraz kilkunastu partnerów. Poza prelekcjami i debatami na tematy dotyczące osób z niepełnosprawnościami głównym celem spotkania było umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, a tym samym podniesienie ich szans na znalezienie odpowiedniej pracy, praktyki czy stażu.

Tegoroczna edycja konferencji była również okazją do zorganizowania III Zjazdu Pełnomocników Uczelni Wyższych ds. Osób z Niepełnosprawnościami, podczas którego blisko 40 gości z całego kraju podjęło dyskusję w zakresie bieżących tematów legislacyjnych oraz możliwości wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami w kontekście Ustawy 2.0.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót