Grupa AF

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas na: PR@grupaaf.pl


Funkcjonalna platforma e-learning – case study

E-learning od wielu lat coraz bardziej zyskuje na popularności, którą zawdzięcza swoim zaletom i szerokim możliwościom zastosowania. Jednym z obszarów, w którym powszechnie się go wykorzystuje jest nauka języków obcych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom proces zdobywania wiedzy i umiejętności może być efektywny i szybki, a dodatkowo przyjemny. Jako Grupa AF tworzymy platformy do nauki języków obcych wykorzystujące takie rozwiązania, np.  e-wegierski.pl czy e-hindi. W tym artykule prezentujemy, jakie funkcjonalności zastosowaliśmy na pierwszej z wymienionych platform.

Celem twórców platformy e-wegierski.pl, Katedry Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka oraz Grupy AF, było opracowanie kursu, który będzie przyjazny i skuteczny, a dzięki nowoczesnym metodom i narzędziom pomoże Polakom w nauce języka węgierskiego i pozwoli bliżej poznać węgierską kulturę.

Dzięki kompleksowemu i merytorycznemu podejściu projekt został zrealizowany pomyślnie, a każdy chętny do nauki języka węgierskiego może czerpać z platformy wiedzę i motywację do jej zdobywania. Co dokładnie wpływa na jej atrakcyjność? Zobaczmy.

Zorientowana na odbiorców

Platforma jest dobrze dostosowana do grupy docelowej. Inaczej bowiem powinna być zaprojektowana dla osób dorosłych, a inaczej dla dzieci, dla rozpoczynających swoją przygodę z nowym językiem, czy też tych, którzy osiągnęli już określony stopień zaawansowania. Twórcy wczuli się w rolę osoby uczącej się i poznali jej potrzeby. Zasoby szkoleniowe są spójne terytorialnie z realiami i kulturą kraju, który zamieszkują odbiorcy, czyli w tym przypadku, z Polską, a platforma jest dzięki temu bardziej naturalna.

Karmi umysł

Treść została wypełniona praktyczną wiedzą, przystępnymi i przydatnymi, a przy tym i różnorodnymi, ćwiczeniami i systemem powtórek. Całość zachęca do nauki i wspomaga zapamiętywanie. Na e-wegierski.pl nauka podzielona jest na cztery części: opatrzone kolorowymi grafikami teksty, blok gramatyczny, ćwiczenia fonetyczne i dodatki w postaci np. ciekawostek kulturowych. Aby materiał był angażujący, zaproponowano rozmaite typy ćwiczeń, jak np. dobór wyrażenia do obrazka, uzupełnianie zdań, wpisywanie słów ze słuchu, układanie zdania z rozsypanki, testy wyboru.

Cieszy oko

Atrakcyjność wizualna to niezwykle istotny element, który wyróżnia platformę na tle innych, nadaje jej wyjątkowości i charakteru. Podczas całej przygody z językiem węgierskim uczniowi towarzyszy wierny przyjaciel, pies Gyömbér. To on jest zawsze u boku swego pana, pociesza, gdy ten napotyka na trudniejsze wyzwania.

Rozmaite formy przekazu, oryginalne i wielobarwne ilustracje wzbogacają proces uczenia się i czynią go przyjemnym oraz bardziej efektywnym.

Wspiera

Nauka przez Internet została stworzona dla ludzi, nie można więc w tym procesie pominąć wspierającego oddziaływania na ich emocje i motywację. W dużym stopniu warunkuje to sukces. Elementy grywalizacji, system nagradzania czy możliwość śledzenia postępów nauki to przykłady dobrych praktyk na e-wegierski.pl.

Czy warto uczyć się węgierskiego?

O ile w relacjach biznesowych kontrahenci porozumiewają się raczej w j. angielskim, to na mniej oficjalnym szczeblu, jak np. podczas pobytu turystycznego, komunikacja w j. węgierskim, choćby na podstawowym poziomie, lepiej wpłynie na budowanie relacji. Wspólny język skraca dystans i usłyszenie choćby kilku zwrotów w języku danego kraju wymaluje uśmiech na twarzy jego mieszkańca, który w odpowiedzi wyrazi większą otwartość na gościa z zagranicy. Okazji ku temu będzie na Węgrzech sporo, gdyż atrakcji tam nie brakuje. Bo kogo nie ukoi leniwy rejs o zachodzie słońca po Dunaju? Kto nie zechce skosztować potraw i napojów z kart węgierskiego menu podczas relaksującego wojażu po węgierskim „morzu”, Balatonie? I kto nie pokusi się o odprężającą filiżankę kawy w jednej z klimatycznych lokali przy Andrássy út (Alei Andrassy’ego) w Budapeszcie?

Wędrówka po tych i wielu innych zakątkach może być przyjemniejsza i bardziej owocna, gdy zrozumiemy choćby podstawowe komunikaty, które napotkamy podczas eskapady po kraju naszych bratanków. Ogólnodostępna, bezpłatna platforma e-wegierski.pl czeka na każdego, kto chce poznać podstawy języka węgierskiego, aby następnie skosztować pełniejszego smaku swojej podróży.

Chętnych do nauki zapraszamy do korzystania z naszych platform, a zainteresowanych stworzeniem platform językowych do współpracy. Opracujemy oryginalne rozwiązania według nowoczesnych standardów i konkretnych potrzeb Klienta.

Więcej informacji znajduje się na stronie studyfly-elearning.com.

Więcej z tej kategorii...
Najnowsze artykuły i komunikaty prasowe
Powrót do strony głównej
Powrót